Užduotis – keliauti lengvai ( Sony A7r apžvalga)

Danulis| 25 Mar 2014| 4 comments | Fotografija

sony-7R_55mmKiekvieną kartą išvažiuodamas keliauti, stengiuosi kuo labiau palengvinti kuprinės turinį. Kadangi mėsgtu fotografuoti ir filmuoti, man ant pečių važiuoja nemažai technikos. Šiemet buvo atsinaujinimo metas – išsikeičiau tvirtesnę ir brangesnę įrangą į patikimą, bet lengvesnę. Pasvėriau kiekvieną daiktą ir atsirinkau tik būtiniausius dalykus.
Pastaruosius porą metų labai sėkmingai naudojau Sony NEX sistemą, tačiau mano kamera jau savo atidirbo, o be to norėjosi kažko rimtesnio. Pagaliau jaučiau, kad pribrendo laikas turėti pilno kadro foto aparatą. Kaip tik Sony 2013 rudenį pristatė pirmą pilno kadro (35mm dydžio jutiklis) aparatą keičiamais objektyvais, telpantį į itin mažą kūnelį. Taip mano rankose atsidūrė Sony A7r ir su juo kuo puikiausiai derantis Zeiss 55mm f1.8 objektyvas.
Nuo pat pirmos minutės įsimylėjau šį aparatą, jis tiesiog prilipo prie rankos. O daug kritikuotas garsus užrakto garsas man buvo kaip muzika ausims (šiek tiek priminė mano Nikon FM garsą, kuris iki šiol buvo mano pats mėgstamiausias fotoaparatas). Šiuo metu su Sony A7r jau keliaujame daugiau nei du mėnesius ir per tą laiką pilnai susidariau įspūdį. Išvardinsiu tai kas man patinka aparate ir kur galėtu būti padirbėta geriau.
Patinka:
Dydis, dizainas ir ergonomika – fotoaparatas tiesiog prilimpa prie rankos. Susiprogramavus visi mygtukai tampa vietoje ir veikia taip kaip reikia. O susiprogramavimas yra labai didelis pliusas, ką Sony leidžia daryti visuose jų sisteminiuose aparatuose. Dizainas labai primena mano pamiltą Nikon FM. Reiškia labai patogus laikyti, lengvas. Žmonės, kuriuos fotografuoju nelabai kreipia dėmesio ir nebėga nuo kameros. Tik fotografai neretai užduoda klausimą – kas čia per aparatas, kodėl toks mažas ir t.t. Teko juo fotografuoti banglenčių varžybas visą dieną. Skirtingai nei seniau, kai naudojau veidrodinius aparatus, nei kaklas, nei rankos nepailso. Fotoaparato svoris tiesiog idealus. Tiesa verta paminėti, kad naudojau rankinio fokusavimo, vidutinio formato objektyvą Mamiya 150mm f2.8, jo svoris irgi yra salyginai labai nedidelis.
36 megapikseliai! Niekada negalvojau, kad galėsiu girti didėlį megapikselių kiekį, tačiau įsigyjęs aparata supratau privalumus. Tai visų pirmą nuotraukų detalumas. Fotografuojant portretus su Zeiss 55mm objektyvu atrandu tiek detalių, kiek niekada dar nesu atradęs fotografijose. Taip pat, turint tik 150mm objektyva ir fotografuojant sportą, išnaudoju pikselių kiekį kaip skaitmeninį priartinimą, o tai reiškia, kad drasiai iš nuotraukos galiu iškirpti tik reikalingiausią dalį.Sony-A7R-Hasselblad-21
Objektyvų suderinamumas – nors daug kas visų pirma sako, kad Sony FE sistema yra nauja ir neturi pakankamai objektyvų, tačiau aš mastau kitaip – su sisteminiais aparatais drąsiai gali naudoti bet kokios kompanijos, bet kokius objektyvus (yra išimčių, bet labai mažai), reikia tik nusipirkti tinkamus perėjimus. Taip pat buvo sakoma, kad šie aparatai nesuderinami su prieš tai Sony sisteminiams aparatams išleistais obektyvais – kliedesiai, nes objektyvai kuo puikiausiai tinka Sony A7(A7r) aparatams, tik nuotraukos bus mažesnio megapikselių kiekio, arba turės tamsius kraštus. Bet tai nėra naujiena jokioje sistemoje – tas pats buvo ir su Nikon aparatais (nežinau tiksliai dėl kitų kompanijų) – objektyvai skirti ne pilno kadro aparatams, ne pilnai tinka pritaikius juos 35mm kadrui. O pritaikant rankinio fokuso objektyvus Sony sistemai, čia atsiskleidžia dideli technologiniai pliusai. Sony sisteminės kameros turi pagalbinių įrankių, kurie padeda net greitai judančius objektus fokusuoti labai sėkmingai naudojantis rankiniu fokusu. Iš čia seka dar vienas didelis kameros pliusas – elektroninis vaizdo ieškiklis (EVI).
EVI – mano nuomone yra daug pranašesnis už įprastus veidrodiniams fotoaparatams prizminius ieškiklius. Visų pirma tai dėl to, kad per juos gali matyti tiksliai tai, ką fotografuosi – jei nustatymai parinkti neteisingai, tai bus matoma ieškiklyje. Taip galima daug aiškiau matyti tamsoje, suvesdinėti fokusą, galų gale priartinti objektus elektroniniu būdu (padeda fokusuoti, arba panaudoti aparatą kaip žiūroną). Taip pat Sony būdingas “Focus peaking” – fokusuojamos vietos nuspalvojimas, puikiai matomas per ieškiklį.
Programos – jas galima parsisiūsti iš interneto, taip pat yra instaliuota daug pagalbos fotografuojant ir filmuojant. Tai elektroninis 4 krypčių gulščiukas, audio matuokliai, zebra (padeda matyti peršviestas vietas), dinaminio diapozono didinimas (labai padeda filmuojant), HDR, Timelapse ir daug kitų reikalingų programų.

Kas mane nuvylė:
Užsikrovimo laikas – nors Sony ir pagerino jį, atnaujinę programinę įrangą, tačiau vis tiek įjungus aparatą reikia palaukti kelias sekundes, kol galėsi pradėti fotografuoti.
Baterijos veikimo laikas. Paaiškinant trumpai – vienas veidrodinio fotoaparato elementas galioja panašų laiką, kaip 3 Sony A7(A7r) elementai. Aš jų turiu keturis. Tačiau tai yra suprantama, nes elementai yra nedideli, lengvi, o fotoaparatas naudoja daug energijos, mat jame daug kas elektronizuota.
Dažai. Nors ir korpusas yra be galo gražus ir malonus, mano gyvenimo stiliui jis sunkiai pritaikytas. Aš keliaudamas negaliu pasiimti kuprinės su paminkštinimais, man reikia taupyti vietą, taigi mano fotoaparatas būna sukrautas su daug kitų daiktų, jis dažnai trinasi ir jau po 2 mėnesių, fotoaparato kampai yra nusitrynę. Mano turimas veidrodinis fotoaparatas neturi nei žymelės nusidėvėjimo, nors yra keliais metais vyresnis uz A7r.Zeiss-55m-f18-sonnar-lens-image

Prieinant išvados – savo Sony A7r esu labai labai patenkintas ir tikiuosi jis tarnaus ilgai ir bus mano kelionių partneris dar ilgą laiką. Dabar belieka objektyvų kolekciją papildyti zoom objektyvais (24-70mm ir 70-200mm) ir fototechnikos manija bus atidėta į šoną, susikaupsiu visu 100% nuotraukoms ir video, nes fototechniką turėsiu idealiai atitinkančią mano poreikius.

Tekstas:

Dano Macijausko

Nuotraukos pasiskolintos iš interneto.

 

Jei norėtumėte padėti man toliau ieškoti nuotykiu ir dalintis nuotaukomis, Jūsų pagalba labai laukiama:

 

ccomments

 1. Petras Simonelis | 25 Mar 2014 at 5:55 pm |

  Puiki apzvalga, aciu kad pasidalinai! svarstau atsinaujinti taip pat, tai dabar sitas aparatas tikrai bus itrauktas i svarstymu top 3!

 2. Akvile | 25 Mar 2014 at 8:25 pm |

  Kaip tik galvojau koki fotoaparata prigriebti kelionem.

 3. Samlivas | 07 Apr 2014 at 11:44 am |

  Viskas grazu. Bet apie autofokusa nei zodzio …. Vien del AF as lieku kolkas su veidrodeliu. Nikon D800E

  • Danulis | 07 Apr 2014 at 10:06 pm |

   Pripažinsiu – čia yra dar kur padirbėti, bet autofokuso greitį pavadinčiau vidutiniu. Labai noriu tokio pat aparato tik su sony A6000 autofokusu! Bet realiai portretams autofokuso greičiau daugiau nei pakanka.

Sorry, the comment form is closed at this time.