Mazatlan

Danulis| 01 May 2014| 0 comments | Kelionės

Puerto Escondido išbandęs woraway.info “užsikabliavau”, pradėjau ieškoti įvairiausių variantų aplink Meksiką. Viena vieta ypač patraukė mano dėmesį, nes darbo mainų skelbime buvo rašoma, kad tai darbas banglentininkų hostelyje. Taigi, susitariau su hostelio savininku ir iš Mexico City išskridau tiesiai į Mazatlan.Mazatlan-002
Mazatlanas  yra ramiojo vandenyno pusėje, tiesiai priešais Baja California pusiasalį į kurį iš čia kursuoja keltai. Dėl šios priežasties šiam mieste apsilanko nemažai turistų, kas keliasi į Baja, o kas grįžta. Kiti čia atvažiuoja dėl triukšmingų vakarėlių, ar beribių paplūdimių. Bet tas pats Baja pusiąsalis įtakoja ir bangų dydį (dėja vasario, kovo mėnesiais – tuo metu, kai aš ten buvau, dažniausiai bangas užstoja).
Hostelis “Funky monkey”, į kurį atvykau, įsikūręs nuosavame name, o visas rajonas, kuriame yra namas, labai primena amerikietiškus rajonus. Pasijutau daugiau kaip JAV, o ne Meksikoje. Savininkas Salem – draugiškas ir nuoširdžiai kasdiena hostelio svečiams organizuojantis įvairiausias veiklas. Dažniausiai jo veiklos baigiasi su daug alkoholio 🙂
Dėja Mazatlane nesijaučiau labai gerai, man šis miestas per didelis ir per daug turistinis, bet kadangi buvau susitaręs užtrukti čia tris savaites, tai nutariau maksimaliai išnaudoti laiką. Kiekvieną dieną bent po valandą išeidavau apsidairyti po apylinkes, pafilmuodavau ir pafotografuodavau. Taip pat hostelyje sutikau dvi merginas (Emily ir Sophie), kurios visada man palaikydavo kompaniją einant fotografuoti ar pačios sugalvodavo kur nueiti. Kartą nusprendėme valtimi persikelti į priešais Mazatlan’ą esančia negyvenamą sala ir ten praleisti naktį. Aš susirinkau visą savo techniką, nes norėjosi išnaudoti progą ir padaryti naktinių time-lapse kadrų. Salą apėjome ganėtinai greitai, užlipome ant kalno viršūnės ir palydėjome saulę. Jau nuo saulėlydžio pradėjau su malonumu fotografuoti time-laps’us. O kai atėjo laikas pasiruošti vietą miegui, supratau, kad rūpindamasis visa technika pamiršau šiltus drabužius ar ką nors pasikloti. Žemė nebuvo lygi, taigi miegoti nepavyko, o ir vietą išsirinkome ne pačia ramiausia miegojimui, nes kaip tik pro ją pusę nakties ėjo būriai kalnų ožių. Teko man juos prožektoriumi pabaidyti, kad nesutryptu mūsų. Tačiau nemiegojimas turėjo ir gerą pusė – visą naktį fotografavau žvaigždėtą dangų ir kaip pirmam kartui manau visai pavyko.
Gyvendamas Mazatlan’e susipažinau su daug ekstremalių keliautojų. Kas važiuoja per visus Amerikos žemynus motociklu, o kas dviračiais. Idomiausi veikėjai buvo – Japonas Naoki, kuris autobusais ir autostopu apkeliavo nuo Japonijos visą Aziją, Europą, Afriką, nuskrido į New York ir iš ten dviračiu keliauja į Pietų Ameriką; du barzdočiai – Mike ir Mason, jie iš Kalifornijos išvažiavo pasivažinėti dviračiais iki pietų Meksikos ir atgal (viso sako numynė  10000 mylių).
Gyvendamas hosteliuose susipažystu su žmonėmis, kurie, įvertinę mano darbus, duoda užsidirbti. Taip nutiko net keletą kartų – gavau darbo pasiūlymą piečiau esančiame La Cruz (filmuoti regatą), Meksiko City fotografuoti interjerus ir Costa Ricoje filmuoti banglenčių mokyklą. Tai stipriai padeda man keliauti.
Būdamas Mazatlane padariau du klipus hosteliui, už tai ne vien gavau nemokamą gyvenamą vieta trims savaitėms, bet Salem dažnai pavaišindavo vakariene, taip pat nuvežė mane į sekančią lokaciją – Sayulita.
Apie Sayulita – vėliau.

41item(s)

Welcome to Mazatlan from Danas Danulis Macijauskas on Vimeo.

Funky Monkey hostel from Danas Danulis Macijauskas on Vimeo.

Sorry, the comment form is closed at this time.