Sony ActionCam HDR-AZ1

Danulis| 29 Jan 2015| 0 comments | Foto, Fotografija

sony-Action-Cam-Mini-HDR-AZ1 Kai kalba eina apie veiksmo kameras, turbūt beveik kiekvienas iš pradžių pagalvoja apie GoPro kamerą. Ir ne bereikalo, nes GoPro investuoja labai daug tiek į savo įvaizdį, rinkodaros priemones, iek į technologijos atnaujinimą. Tačiau be šios kompanijos, yra nemažai kitų, sėkmingai konkuruoja su GoPro. Mano rankose atsidūrė Sony ActionCam HDR-AZ1, tai yra sumažinta kol kas sėkmingiausio jų produkto šioje klasėje AS100 versija. Norėčiau kaip vartotojas apžvelgti šią kamerytę ir palyginti ją su populiariausiu konkurentu.

Tiesa, jog žvelgiant į specifikacijas, Sony kamera prieš GoPro nusileidžia ne vienoje vietoje. Tačiau nereikia daryti skubotų išvadų įvertinant tik specifikacijas, kadangi kompanija Sony pasiūlė tai, ką konkurentas pamiršo ar tiesiog nenorėjo integruoti. Sony privalumai paprastam vartotojui yra labai dideli. Visų pirma – tai vaizdo stabilizavimas. Ne paslaptis, kad didžiausia vartotojų dalis nėra profesionalūs filmų kūrėjai. Taigi labai dažnai filmuojama laikant kamerą rankose, o stabiliai tokią mažą kamerą išlaikyti nėra taip lengva kaip atrodo. Taigi čia stabilizacija esanti Sony kamerose turi nenuginčijamą ir labai stiprų privalumą. Tai pasitarnauja ne vien filmuojant rankomis, tačiau ir prikabinus kamerą prie nestabilios platformos ar prie jau žaibiškai išpopuliarėjusių dronų. Jei video medžiaga iš GoPro kameros be papildomos stabilizacijos skraidant dronu yra beveik nepanaudojama, tai Sony kamerai papildomos stabilizacijos čia nereikia, nes vidinė stabilizacija puikiai susitvarko su virpesiais. Priešingai nei su GoPro, stabiliam vaizdui išgauti, papildomi laikikliai Sony kamerai yra nereikalingi.
Antras privalumas – forma. Sony pakoregavo savo veiksmo kamerų dizainą nuo pirmtakų, dabar kamera yra daug mažesnė, su paleidimo mygtuku viršuje. Kamerą patogu laikyti tvirtai suėmus delne, netyčia ją paleisti neleidžia saugos svirtelė.
Trečias privalumas – nuotolinis valdymas/ekranėlis, prisisegantis kaip laikrodis. Nors kamera gali būti perkama ir be nuotolinio valdymo, tačiau šis valdymas yra stipriai rekomenduotinas. Kadangi kameros nustatymų ekranėlis yra labai nedidelis, be papildomos įrangos, galima pakeisti tik paprasčiausius nustatymus. Visapusiškam kameros funkcijų išnaudojimui yra privaloma kamerą prijungti prie išmanaus telefono, planšetės, arba nuotolinio valdymo. Šis nuotolinis valdymas, prijungtas prie kameros, tiesiogiai rodo vaizdą, kurį matote per kamerą. Kad ir kokioje padėtyje padėtumėte kamerą, jūs vis tiek galėsite matyti, tai, ką filmuojate ar fotografuojate. Konkurentas siūlo ekranėlį prisegtą prie kameros galo, o jūs pabandykite per tą ekranėlį pažiūrėti kai filmuojate patalpinę kamerą ant kaito, banglentės, ar sunkiai pasiekiamoje vietoje. Be to Sony nuotolinis valdymas nebijo sušlapti, nors nardyti su juo nepatariama (vis tiek wi-fi ryšys, kad ir kokios įrangos, po vandeniu neveikia, taigi ir atsparumas vandeniui yra minimalus).1-MAIN--AZ1-with-Case-and-LVR
Tiek Sony, tiek GoPro turi aukštos kokybės filmavimo nustatymą, skirtą žmonėms, mėgstantiems daryti savo video spalvų korekcijas, bei ieškantiems gariausios kokybės. Be to, Sony garsėja kameromis, sugebančiomis puikiai dirbti blogo apšvietimo aplinkoje, veiksmo kamera AZ1 čia ne išimtis. Esant prastam apšvietimui (tačiau ne visiškoje tamsoje), vaizdas iš šios kameros tinkamas naudojimui. Tačiau GoPro sako naujausiose kamerose stipriai pagerino filmavimo tamsoje galimybes ir kokybe gali konkuruoti su Sony veiksmo kameromis.
Vis dėl to HDR-AZ1 nusileidžia keliais gan svarbiais parametrais. Visų pirma, ji nefilmuoja 1080p 120 kadrų per sekundę, kuo gali pasigirti naujos GoPro kameros. O ir 120 kadrų, galimas esant 720p rezoliucijai kokybe nusileidžia konkurentui. Taip pat GoPro jau sėkmingai filmuoja populiarėjančia 4k rezoliucija. Jei jums šitie skaičiukai nieko nesako, reiskia, GoPro privalumų prieš AZ1 gali turėti tik vieną – kadangi tai populiariausia kamera, jai papildomų laikiklių, baterijų ir visokių kitokių priedų galima rasti daug lengviau ir įvairesnių.
Išvadai turiu pripažinti, kad man yra svarbu kadrų skaičius per sekundę ir aš matau kur man GoPro būtų geresnis pagalbininkas. Tačiau esu padarės vieną filmuką, kur kamerą laikiau tiesiog rankose, ir žinau, kad tas filmukas būtų sunkiai pavykęs, jei rankoje būčiau laikės kamerą be stabilizacijos.

Sorry, the comment form is closed at this time.